Результати розіграшу унікального примірника «Бунту проти імперії» з автографом Ліни Костенко

Видавництво "Абабагаламага" розіграло книжку "Бунт проти імперії: українські шістдесятники" Радомира Мокрика з авторським підписом Ліни Костенко за донати на ЗСУ.

Про це сповістив автор книги Радомир Мокрик.

"Зібрали неймовірну суму - 306 004 гривні! Дякую кожному хто долучився. Всі кошти вже перераховано: 100 004 грн — для потреб механізованої роти 83 батальйону (105 бригада) Володимиру Бірчаку. 103 000 грн на Mavic T3 для 3 штурмової роти спецпідрозділу. 103 000 грн — збір на дрони для 93 ОМБР "Холодний Яр", - написав Радомир Мокрик.
Нагадаємо, видавництво "Абабагаламага" започаткувала розіграш книги "Бунт проти імперії: українські шістдесятники" Радомира Мокрика з автографом письменниці Ліни Костенко та ще 10 примірників з підписом автора. За результатами розіграму книгу з унікальним автографом отримає Лариса Галій.
"Допомога Силам Оборони – це найбільш важлива справа в наш час. Не забуваймо, що саме вони роблять сьогодні найважчу і найважливішу роботу", - написав Радомир Мокрик.
 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.