Створили 3D-модель зруйнованого музею Шухевича

Працівники "Інституту геоінформаційних систем" створили 3D-модель зруйнованого Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, який 1 січня атакували російські дрони.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці НеМо: Ukrainian Heritage Monitoring Lab.

"Команда експертів HeMo Lab вже була на місці та проводило документування. На жаль, будівлю музею повністю зруйновано. Окрім документування, наші колеги Юрко Гонек, Андрій Ямелинець та Василь Щутяк з ТзОВ "Інститут геоінформаційних систем" фотограмметричним методом створили 3D- модель (хмару точок з геоприв'язкою) зруйнованого об'єкта (включно з територією навколо нього)", – зазначено у дописі.

Завдяки роботі команди Skeiron ви можете побачити, як він виглядав до атаки – у 2021 році вони зробили 3D модель музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Роздивитися те, яким був музей можна за посиланням

Обидві моделі стануть у нагоді, коли почнеться планування робіт з відновлення музею.

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?