АНОНС: У Чернівцях та Житомирі розкажуть "Як українці зруйнували імперію зла"

16 та 22 лютого відбудеться зустріч з Олександром Зінченком і презентація книги "Як українці зруйнували імперію Зла" у Чернівцях та Житомирі.

Про це повідомив співзасновник Історичної правди, історик, публіцист Олександр Зінченко.

Під час презентації книги "Як українці зруйнували імперію Зла" говоритимуть про те якими були наслідки розпаду СРСР для всього світу та роль у цьому українців, яким був шлях України до здобуття незалежності, чому всі спроби Росії відновити імперію зла приречені на провал, а також про перспективи нашої країни щодо вступу до ЄС і НАТО та вплив на ці процеси країн-сусідів.

Після зустрічі буде Q&A-сесія, протягом якої можна буде поспілкуватися з автором, придбати книжку та отримати автограф.

У Чернівцях презентація книги "Як українці зруйнували імперію Зла" відбудеться 16 лютого.

Де: Сцена-майстерня Чернівецького драмтеатру (вулиця Лесі Українки, 9).

Коли: 16 лютого о 18:00

Форма для реєстрації тут

У Житомирі презентація відбудеться 22 лютого:

Де: Гнатюк Арт Центр (вул. Велика Бердичівська, 20)

Коли: 22 лютого о 18:00 

 
Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.