Результати розіграшу унікального примірника «Бунту проти імперії» з автографом Ліни Костенко

Видавництво "Абабагаламага" розіграло книжку "Бунт проти імперії: українські шістдесятники" Радомира Мокрика з авторським підписом Ліни Костенко за донати на ЗСУ.

Про це сповістив автор книги Радомир Мокрик.

"Зібрали неймовірну суму - 306 004 гривні! Дякую кожному хто долучився. Всі кошти вже перераховано: 100 004 грн — для потреб механізованої роти 83 батальйону (105 бригада) Володимиру Бірчаку. 103 000 грн на Mavic T3 для 3 штурмової роти спецпідрозділу. 103 000 грн — збір на дрони для 93 ОМБР "Холодний Яр", - написав Радомир Мокрик.
Нагадаємо, видавництво "Абабагаламага" започаткувала розіграш книги "Бунт проти імперії: українські шістдесятники" Радомира Мокрика з автографом письменниці Ліни Костенко та ще 10 примірників з підписом автора. За результатами розіграму книгу з унікальним автографом отримає Лариса Галій.
"Допомога Силам Оборони – це найбільш важлива справа в наш час. Не забуваймо, що саме вони роблять сьогодні найважчу і найважливішу роботу", - написав Радомир Мокрик.
 

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.