У Львові обрали переможця архітектурного конкурсу на кращий проєкт пам’ятника Коновальцю

У Львові завершився конкурс на найкращий дизайн міського простору, який включає монумент Євгену Коновальцю.

Про це повідомив мер міста Андрій Садовий.

Одноголосну перемогу серед високошанованого журі отримала пропозиція творчого колективу під керівництвом Дмитра Сорокевича.

"В центрі сучасної композиції ідея життя провідника національно-визвольного руху Євгена Коновальця. "У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у Націю". Це напис-цитата, яка буде розташована на зброярні. Зброярня власне стає ключовим елементом простору. Вона досі залишається відкритою, адже наша боротьба триває", - написав Андрій Садовий.

Для створення внутрішніх елементів буде використаний метал з уламків ворожої техніки. 

Цей простір планується, що буде на території НУ "Львівська політехніка" на перетині вулиць Коновальця і Бандери.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.