У Львові обрали переможця архітектурного конкурсу на кращий проєкт пам’ятника Коновальцю

У Львові завершився конкурс на найкращий дизайн міського простору, який включає монумент Євгену Коновальцю.

Про це повідомив мер міста Андрій Садовий.

Одноголосну перемогу серед високошанованого журі отримала пропозиція творчого колективу під керівництвом Дмитра Сорокевича.

"В центрі сучасної композиції ідея життя провідника національно-визвольного руху Євгена Коновальця. "У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у Націю". Це напис-цитата, яка буде розташована на зброярні. Зброярня власне стає ключовим елементом простору. Вона досі залишається відкритою, адже наша боротьба триває", - написав Андрій Садовий.

Для створення внутрішніх елементів буде використаний метал з уламків ворожої техніки. 

Цей простір планується, що буде на території НУ "Львівська політехніка" на перетині вулиць Коновальця і Бандери.

 

У широкому шпагаті. Дипломатія "Одноденної держави"

Гітлер спростував заяви, згідно якими він був, начебто, вплутаний в українські справи: "Якщо я б був пов'язаний з українцями та їхніми політичними планами, то у Відні не проголошував б арбітражного рішення, яке зробило Карпатську Україну нежиттєздатною".

Шевченко у Вашингтоні. Боротьба за цінності

Процес встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні в 1964 році з нагоди 150-річчя від дня його народження розтягнувся у часі на кілька років і набув неабиякого резонансу у закордонній пресі. Водночас досі так і не стали надбанням гласності заходи кдб срср навколо тієї події. Розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу нині побачити, як діяли за тих обставин і яку позицію займали представники кремлівського керівництва, американських політичних кіл і української діаспори.

"Ми позбулися «пушкіних», «Московської» ковбаси і «Тульських» пряників", - Олег Пустовгар

Процеси очищення інформаційного та публічного простору від російської присутності прискорилися після повномасштабного вторгнення Росії. Утім, роботи ще багато. Що вдалося зробити в цьому напрямі за останні роки на Полтавщині, а які питання ще варто розв'язати, – розповів у інтерв'ю представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.