АНОНС: Пресконференція щодо дезінформації довкола Національного військового меморіального кладовища

12 квітня у Києві відбудеться пресконференція ДУ "НВМК" та Мінветеранів щодо дезінформації довкола Національного військового меморіального кладовища.

Про це повідомляє Укрінформ.

У медіа та серед місцевих мешканців, що проживають на Київщині, поширюється дезінформація щодо НВМК. Зокрема: фейки щодо техногенної катастрофи, яку нібито спричинить побудова Меморіалу, загроза вирубування всього лісу, забруднення повітря викидами від крематорію, а також питання тендерів чи буцімто відсутності дозвільних документів на підготовчі роботи.

Побудова такого важливого обʼєкту національного значення, як Національне військове меморіальне кладовище, не може бути місцем для маніпуляцій, брехні, російської пропаганди та причиною розбрату суспільства.

Міністерство у справах ветеранів України та держустанова "Національне військове меморіальне кладовище" прагнуть до відкритого та прозорого діалогу. І запрошують до нього медіа та громадськість 12 квітня з 12:00 до 14:00 у Медіацентр Україна-Укрінформ, де дадуть відповіді на всі запитання та покажуть усю дозвільну документацію.

Учасники:

Фархад Фархадов — заступник Міністра у справах ветеранів України

Олександр Краснолуцький — перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України

Ярослав Старущенко — заступник директора держустанови "Національне військове меморіальне кладовище"

Передбачено пряму трансляцію.

Нагадаємо, що нещодавно державна установа НВМК, яка є замовником будівництва Національного військового меморіального кладовища (НВМК), зареєструвала право постійного користування земельними ділянками для його будівництва.

Дві ділянки, які держава виділила під НВМК, знаходяться у межах Гатненської територіальної громади Фастівського району Київської області, поблизу села Мархалівка та Південного кладовища (Віта Поштова).

Загальна площа складає понад 265 гектарів, з яких більше 120 гектарів займатимуть безпосередньо поля для поховання та інші необхідні споруди для забезпечення почесних поховань.

Коли: 12 квітня, 12:00-14:00

Де: Зала 1, Медіацентр Україна-Укрінформ (вул. Богдана Хмельницького 8/16)

Реєстрація обовʼязкова: https://forms.gle/jDr54Lkjp45iwPyW9

 

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.