Національне військове меморіальне кладовище. Відповіді на поширені запитання

Добірка відповідей на поширені запитання, що хвилюють родичів загиблих воїнів та громадськість.

 
Яким буде Національне військове меморіальне кладовище?

Меморіальний комплекс включатиме сектори поховань з уніфікованими намогильними спорудами, релігійні будівлі, колумбарій, крематорій, а за кілька років — тут постане музейний комплекс, присвячений російсько-українській війні.

Особливістю Національного військового меморіального кладовища є його унікальне розміщення у лісовій зоні, а отже воно виконуватиме рекреаційну мету.

"Ми прагнемо, щоб НВМК стало символом світлої пам'яті, звитяги, героїзму і вдячності тисячам українців, які боролися за незалежність України. Подвиг кожного і кожної має бути пошанованим", — пояснює заступниця директора ДУ "НВМК" Світлана Строкач.

Чи будуть якісь привілеї, враховуючи звання та здобутки полеглих захисників і захисниць?

Жодних привілеїв не передбачено. Національне військове меморіальне кладовище про рівність незалежно від звання, нагород, віку тощо. Проте сам факт поховання на НВМК має бути почесним і привілейованим.

Куди звертатись родині (представникам) загиблих (померлих) військовослужбовців щодо поховання на НВМК?

Родині (уповноваженій особі) щодо похованням треба звернутися до державної установи "НВМК" в один із способів:

- телефонним дзвінком до адміністратора, який прийме заявку та зареєструє час і дату поховання; - самостійно залишивши заявку на офіційному сайті НВМК.

Важливо: обидва способи стануть доступні після введення в експлуатацію першої черги НВМК.

Хто не має права бути похованим на НВМК?

На Національному військовому меморіальному кладовищі не мають право бути похованими:

- ті військовослужбовці та ветерани, які на день смерті мали судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку.

Також у Законі України "Про поховання та похоронну справу" зазначені ще дві категорії:

- особи, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посади секретаря районного комітету і вищі); - особи, які обіймали керівні посади у вищих органах державної влади і управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах державної влади і управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівники радянських органів державної безпеки всіх рівнів.

Сергій Волянюк: Довкола подій 1945-го в селі Пужники

Питання, пов'язані з історією польсько-українських взаємин 1942–1947 рр., є досить важкими для обох держав. Вони стали заполітизованими, тому опинилися осторонь всебічного вивчення, аналізу та пошанування. На поодинокі голоси дослідників і дані з оригінальних документів державні діячі, медіа та громадськість, все менше звертають увагу. На противагу їм прийшли пропагандистські лозунги, заклики, статті, фільми та інші наративи насаджені зі сторони. Не винятком є ситуація довкола колишнього села Пужники, що до 1949-го існувало на півдні Тернопільської області.

Роман Кабачій: Прецедент Пужників

Чим відомі Пужники – колишнє польське село, де у квітні має розпочатися процес ексгумації загиблих у 1945-му мешканців?

Ігор Полуектов: Остафій Дашкович і 112 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Черкаський і канівський староста Остафій Дашкович був одним із учасників військового походу на Московію 1521 року. Союзницькі українсько-татарські війська перемогли московське військо на річці Ока, зруйнували Володимир, Нижній Новгород та понищили територію Московського князівства аж до самої Москви. Тоді, 504 роки тому, за результатами відчайдушної звитяги українців та кримських татар, московський князь визнав свою васальну залежність від кримського хана і зобов'язався платити йому данину.

Олег Пустовгар: Художник, архітектор, етнограф, засновник Миргородського музею: до 170-річчя Опанаса Сластіона

1884 року в журналі "Нива" Опанас Сластіон надрукував малюнок до поеми "Катерина". Цей успіх спонукав до подальшої роботи над ілюструванням творів Шевченка. Ними молодий художник заслужив славу першого ілюстратора Тараса Шевченка.