Британський історик Тімоті Ґартон Еш віддав свою премію ЗСУ

Британський історик, журналіст та письменник Тімоті Ґартон Еш віддав кошти за премію як переможця Lionel Gelber Prize 2024 українському війську.

Про це розповіла пресслужба фонду "Повернись живим".

На початку травня Еш перерахував фонду 50 тисяч канадських доларів, або 1,4 млн гривень. Разом із фондом історик передав бійцям 409 окремого стрілецького батальйону 22 ОМБр обладнання на 2,8 мільйона гривень.

"Я не можу уявити собі кращого застосування премії, отриманої за книгу про новітню європейську історію, ніж пожертвувати її на оснащення Збройних сил України для перемоги. Адже на кону в цій війні стоїть не що інше, як майбутнє Європи", — говорить він.

Тімоті Ґартон Еш — автор багатьох книг та публікацій, присвячених політиці та "історії теперішнього часу". Він має два наукових ступені з сучасної історії, які здобув у Єксетерському коледжі в Оксфорді.

Тімоті Ґартон Еш приїхав в Україну із презентацією книжки "Рідні землі. Історія Європи через особисте сприйняття", яка вийшла українською у видавництві Vivat. Видання розкриває історичний шлях Європи від завершення Другої світової війни до повномасштабного вторгнення в Україну.

Lionel Gelber Prize (Премія Лайонела Ґелбера) — щорічна літературна премія за найкращу публікацію англійською мовою на тему міжнародних відносин, яка робить внесок у поглиблення дискусії про вагомі міжнародні проблеми.

 
Тімоті Ґартон Еш передав дрони та нічну оптику "Повернись живим"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.