У Росії оголосили у розшук історика Володимира В'ятровича

Народного депутата України IX скликання, колишнього голову Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича РФ оголосила у розшук.

Про це пишуть російські ЗМІ.

Колишнього голову УІНП Володимира В'ятровича, проти якого в Росії порушили кримінальну справу, оголосили в розшук. Українського історика звинувачують у реабілітації нацизму в Україні. 

Щоправда, в інформації про розшук Володимира В'ятровича зробили помилку, зазначивши рік народження 1979-й, а не 1977-й.

"Вятрович Владимир Михайлович, 1979 года рождения. Разыскивается по статье УК", — йдеться у повідомленні інформагенства Росії "ТАРС".

Володимир В'ятрович був одним із організаторів політики Декомунізації в Україні. Він один із найпопулярніших авторів на історичну тему в Україні, зокрема видав такі книги: "Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну", "Україна. Історія з грифом таємно", "Війна і міф. Невідома Друга світова", "За лаштунками "Волині-43". 

 

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.