Британський історик Тімоті Ґартон Еш віддав свою премію ЗСУ

Британський історик, журналіст та письменник Тімоті Ґартон Еш віддав кошти за премію як переможця Lionel Gelber Prize 2024 українському війську.

Про це розповіла пресслужба фонду "Повернись живим".

На початку травня Еш перерахував фонду 50 тисяч канадських доларів, або 1,4 млн гривень. Разом із фондом історик передав бійцям 409 окремого стрілецького батальйону 22 ОМБр обладнання на 2,8 мільйона гривень.

"Я не можу уявити собі кращого застосування премії, отриманої за книгу про новітню європейську історію, ніж пожертвувати її на оснащення Збройних сил України для перемоги. Адже на кону в цій війні стоїть не що інше, як майбутнє Європи", — говорить він.

Тімоті Ґартон Еш — автор багатьох книг та публікацій, присвячених політиці та "історії теперішнього часу". Він має два наукових ступені з сучасної історії, які здобув у Єксетерському коледжі в Оксфорді.

Тімоті Ґартон Еш приїхав в Україну із презентацією книжки "Рідні землі. Історія Європи через особисте сприйняття", яка вийшла українською у видавництві Vivat. Видання розкриває історичний шлях Європи від завершення Другої світової війни до повномасштабного вторгнення в Україну.

Lionel Gelber Prize (Премія Лайонела Ґелбера) — щорічна літературна премія за найкращу публікацію англійською мовою на тему міжнародних відносин, яка робить внесок у поглиблення дискусії про вагомі міжнародні проблеми.

 
Тімоті Ґартон Еш передав дрони та нічну оптику "Повернись живим"

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.

Антон Дробович: "Пам'ять — це поле для справедливості"

Публічне інтерв’ю з головою Інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.