У Запоріжжі перейменували вулицю на честь підлітків-партизанів, яких окупанти вбили в Бердянську

На сесії міської ради Запоріжжя 20 травня було прийнято рішення перейменувати понад 140 вулиць у місті.

Про це пише видання Межа.

Рішенням міськради вулицю Лассаля в Заводському районі Запоріжжя розділили на дві частини. Одну перейменували на вулицю Тіграна Оганнісяна, а другу – на вулицю Микити Ханганова. Підлітки загинули у червні 2023 року внаслідок російської агресії у Бердянську.

Майже рік в тимчасово окупованому Бердянську підлітки зазнавали переслідувань з боку російських загарбників за свою проукраїнську позицію. Слідчий комітет РФ порушив проти хлопців аж дві кримінальні справи. Юнаків звинувачували у "підготовці диверсії на мелітопольській залізниці", і, зрештою, стратили.

Всього у списку перейменувань опинилися 140 вулиць з різних районів міста. Відтепер у Запоріжжі є вулиці Героїв УПА, Миколи Міхновського, Пластова, Гетьмана Скоропадського, Квітки Цісик, Дмитра Коцюбайла, Олени Пчілки, Левка Лук'яненка, Павла Чубинського, Героїв 110-ї бригади.

З повним списком пейменованих вулиць можна ознайомитися тут.

 

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.