АНОНС: "10 років війни: що і як ми будемо пам'ятати"

4 червня Архів війни запрошує на дискусію "10 років війни: що і як ми будемо пам'ятати".

Про це інформує Архів війни.

Війна в Україні уже 10 років, наразі триває третій рік повномасштабного вторгнення. Ми втрачаємо найкращих людей як серед військових, так і серед цивільного населення. Це відкрита рана і початку її загоєння поки що не видно. Зараз усі сили і ресурси направлені на боротьбу ворогом.

Тож чи потрібно вкладатися у пам'ятні монументи? Чи можемо ми вже зараз думати та планувати, як ми будемо пам'ятати цю війну? Чи можна планувати майбутнє не пропрацювавши пам'ять про минуле?

Спікер(к)и:

Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті;

Максим Зубов, начальник відділу меморіальної роботи Державної установи "Національне військове меморіальне кладовище";

Ірина Склокіна, історикиня, дослідниця "Центру міської історії" (Львів).

Модераторка:

Дар'я Бадьйор, співкураторка "Київського тижня критики".

Коли: 4 червня, 15:00

Де: Подія відбудеться в залі "Солодке життя" кінотеатру "Жовтень".

Вхід вільний.

 

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.