АНОНС: Публічна дискусія з Сергієм Плохієм про історію та сьогодення ядерної загрози

24 травня PEN Ukraine запрошує на публічну дискусію із відомим українсько-американським істориком, директором Українського інституту Гарвардського університету Сергієм Плохієм.

Про це інформує PEN Ukraine.

Чому ядерні катастрофи відбувалися в ХХ і ХХІ століттях? Які культурні причини і наслідки вони мали? Як російський ядерний шантаж став ключовим чинником у війні Росії проти України? Сергій Плохій поділиться уривками зі своєї книги "Атоми і попіл: глобальна історія ядерних катастроф". Наприкінці події ви також матимете нагоду поспілкуватися з автором і придбати цю та інші книги з його автографом.

Модеруватиме дискусію Володимир Єрмоленко — український філософ, головний редактор UkraineWorld, президент PEN Ukraine.

Де: простір PEN Ukraine, Київ, вул Лукʼянівська, 14а

Коли: 24 травня, 18:30

Організатори: UkraineWorld, Інтерньюз-Україна, PEN Ukraine

Подію створено за підтримки Harvard Ukrainian Research Institute та видавництва "Наш формат".

Зареєструватися на подію можна за посиланням.

 

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.