АНОНС: Публічна дискусія з Сергієм Плохієм про історію та сьогодення ядерної загрози

24 травня PEN Ukraine запрошує на публічну дискусію із відомим українсько-американським істориком, директором Українського інституту Гарвардського університету Сергієм Плохієм.

Про це інформує PEN Ukraine.

Чому ядерні катастрофи відбувалися в ХХ і ХХІ століттях? Які культурні причини і наслідки вони мали? Як російський ядерний шантаж став ключовим чинником у війні Росії проти України? Сергій Плохій поділиться уривками зі своєї книги "Атоми і попіл: глобальна історія ядерних катастроф". Наприкінці події ви також матимете нагоду поспілкуватися з автором і придбати цю та інші книги з його автографом.

Модеруватиме дискусію Володимир Єрмоленко — український філософ, головний редактор UkraineWorld, президент PEN Ukraine.

Де: простір PEN Ukraine, Київ, вул Лукʼянівська, 14а

Коли: 24 травня, 18:30

Організатори: UkraineWorld, Інтерньюз-Україна, PEN Ukraine

Подію створено за підтримки Harvard Ukrainian Research Institute та видавництва "Наш формат".

Зареєструватися на подію можна за посиланням.

 

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.