АНОНС: Тустань запрошує у "Табір живої історії"

З 2 по 4 серпня на Львівщині відбудеться "Табір живої історії української середньовічної культури Тустань".

Про це інформує Заповідник "Тустань".

Ще з сивої давнини Русь славилась своїми доблесними лицарями, в той час українські воїни нічим не поступались європейським, ба більше, у багатьох битвах брали верх над ними. На жаль, війна триває вже не одне століття, лицарі сьогодення і надалі боронять нас - більшість реконструкторів зараз на передових позиціях продовжують звитяжну справу наших предків.

Чимало артефактів епохи лицарства було знайдено в Тустані в ході археологічних досліджень - фрагменти кольчуги, бойові сокири, наконечники стріл, шпори, підкови, вудила. Особлива річ – хрест-енколпіон, нагрудний оберіг часів давньокняжої доби, який відображає духовний спосіб життя тогочасного лицаря.

За доброю давньою традицією табір відвідають реконструктори з усієї України, які залюбки поділяться з вами подробицями побуту середньовічної епохи, навчать опановувати ремесла та познайомлять з таємницями військової справи.

У програмі передбачено:

- Пізнавальні лекції, обговорення, цікаві майстер-класи

- Стройовий вишкіл

- Маневри могутніх лицарів

- Традиційні народні танці та кухня середніх віків

Цьогоріч також покажуть театралізований штурм фортеці.

"Це все та навіть більше, ми готуємо, щоб ви могли краще пізнати історію України – землі високої культури та звитяжних лицарів, нащадками яких ми є", - зазначають організатори.

Організатори: Тустань, Чорна Галич.

Коли: З 2 по 4 серпня

Де: с. Урич, Львівсьа область

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.