АНОНС: Дискусія "Історія українських Майданів від Помаранчевої революції до Революції Гідності"

29 жовтня у столиці відбудеться дискусія "Історія українських Майданів від Помаранчевої революції до Революції Гідності" в Інфоцентрі Музею Майдану.

Напередодні відзначення річниці Майданів згадаємо історію Помаранчевої революції й Революції Гідності, передумови та причини протестів. Разом із безпосередніми учасниками подій обговоримо зокрема таке:

- Що призвело до Помаранчевої революції?

- Яку роль події 2004 та 2013 року відіграли у становленні громадянського суспільства в Україні? Як події Помаранчевого майдану вплинули на подальшу історію країни?

- Чому та як пов'язано події Помаранчевої революції й Революції Гідності? У чому полягає феномен Євромайдану – найбільшого протесту в новітній історії України?

Про перебіг і наслідки протестів розповідатимуть та дискутуватимуть:

Анжеліка Рудницька, співачка, телеведуча, громадська діячка, волонтерка, учасниця трьох українських Майданів

Володимир В'ятрович, історик, громадський діяч, народний депутат України IX скликання
Тарас Шамайда, громадський діяч, співкоординатор руху "Простір свободи"

Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Модеруватиме розмову Ольга Сало, заступниця генерального директора Національного музею Революції Гідності.

Коли: 29 жовтня, 17:30

Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (майдан Незалежності, 18/2, 2-й поверх Будинку профспілок)

Вхід вільний за попередньою реєстрацією https://forms.gle/H147qgZhdDPRVH93A

Онлайн-трансляцію заходу можна буде переглянути:

на фейсбук-сторінках Музею Майдану та Інформаційно-виставкового центру
https://www.facebook.com/maidanmuseum.org
https://www.facebook.com/infocentre.maidanmuseum

на ютуб-каналі Музею Майдану
https://www.youtube.com/@maidan_museum

Організатор: Національний музей Революції Гідності

 

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.