Програма заходів до Дня Гідності та Свободи 2024

До 20-ї річниці Помаранчевої революції та 11 річниці Революції Гідності у Києві заплановано низку заходів.

Про це інформує УІНП.

Цьогоріч програма містить виставки, тематичні екскурсії, публічні дискусії, серію зустрічей "Еволюція Революцій" та лекції, комеморативні заходи на вшанування борців за свободу України. 

У межах програми на базі Національного музею Революції Гідності відбудеться науковий форум "Революція Гідності: на шляху до історії" – 2024.

21 листопада о 13:00 біля монумента Незалежності завітайте на відкриття фотовиставки до 20-ї річниці Помаранчевої Революції "Разом — непереможні". Організатор — Національний музей Революції Гідності. Експозиція на основі фотографій з архіву Музею Майдану стане яскравим нагадуванням про події Помаранчевої революції як першого та визначального для подальшого становлення української нації досвіду боротьби й перемоги.

Також зможете відвідати виставку "Протест/Архітектура. Барикади і намети: світ і Україна" в Музеї історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7). 21 листопада вхід на виставку безоплатний.

22-23 листопада в Українському Домі (вул. Хрещатик, 2) покажуть унікальні артефакти Помаранчевої революції.

22 листопада о 12:00 пройде дискусія про значення Помаранчевої революції за участі Віктора Ющенка. А 23 листопада о 12:00 — "Розмова поколінь" — публічне інтерв'ю з Віктором Ющенком. 

Детальну інформацію про програму заходів можна дізнатись на сайті Музею Майдану.

 

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!