IN MEMORIAM: Помер співорганізатор Студентського братства Львівщини Богдан Лозинський

Богдан Лозинський – учасник студентського голодування "Революції на граніті", активний учасник Помаранчевої Революції та Революції Гідності.

Про це повідомив Андрій Салюк, лідер волонтерської ініціативи "Львівський лицар.

"Сьогодні наша родина Студентського Братства втратила нашого Братчика: відійшов у засвіти наш Друг, співорганізатор Студентсько Братства, учасник студентського голодування "Революції на граніті", активний учасник Помаранчевої Революції та Революції Гідності, щира, світла і неймовірно добра Людина – Богдан Лозинський. Боляче усвідомлювати… Сумуємо за Тобою, Братчику", – заначив Андрій Салюк.

Богдан Лозинський помер 23 червня.

25 травня 1989 року у Львові створили Студентське Братство міста Львова — першу незалежну українську студентську організацію. Головною метою її діяльності стало об'єднання студентської молоді для боротьби за Незалежність України.

Наприкінці 1980-х років Студентське Братство починало свою діяльність з політичних страйків, акцій громадянської непокори через арешти активістів організації; брало участь в організації "Живого ланцюга" до річниці Дня Соборності України, було організатором Студентської "Революції на граніті".

 

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?