У Полтаві презентували документальний фільм "Вогнехреща"

До 10-ї річниці Революції Гідності у Полтаві презентували фільм УІНП "Вогнехреща".

Про це повідомив Полтавський офіс УІНП.

"Вогнехреща" – це оповідь про події Революції Гідності, що відбувалися в Києві на вулиці Грушевського в кінці січня 2014-го року. 19 січня стало переломним моментом, тоді мирні протести проти влади переросли у збройне протистояння активістів і "Беркута".

Режисер фільму - співробітниця УІНП Тетяна Ковтунович. Ідея створення виникла під час роботи над усноісторичним проєктом УІНП "Майдан: усна історія". Фільм створено на основі спогадів людей, які були свідками та учасниками історичних подій на вулиці Грушевського у Києві.

"Цей фільм — це лише частинка спогадів, які увійшли в ширший проект "Майдан: усна історія". Український інститут національної пам'яті зібрав десь до 500 усних спогадів різних людей про ці події, і ось саме у цьому фільмі подано спогади учасників подій на вулиці Грушевського", - зазначив Олег Пустовгар, представник УІНП у Полтавській області.

Переглянути документальний фільм "Водохреща" можна за посиланням.

 

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.