АНОНС: Зустріч з керівником операції з "бомбардування" зруйнованого реактора 4 енергоблока ЧАЕС

12 грудня в Національному музеї "Чорнобиль" відбудеться зустріч з Любомиром Мимкою - керівником операції з "бомбардування" зруйнованого реактора 4 енергоблока ЧАЕС.

Про це інформує Національний музей "Чорнобиль".

Любомир Мимка – офіцер-вертолітник, який після вибуху ядерного реактора Чорнобильської АЕС керував скидами з військових гвинтокрилів у розжарене, випромінююче радіацію жерло його руїни. Щодня зранку він пролітав над 4 енергоблоком, оцінюючи ситуацію, дорогою до свого спостережно-керівного пункту в м. Прип'ять. Звідти, з останнього поверху готелю "Полісся", давав команди підлітаючим до руїни гвинтокрилам на скиди. Ввечері спускався вниз, сідав у гвинтокрил, знову пролітав над руїною реактора, оцінюючи результати, і повертав його на базу.

На початку зустрічі полковник Любомир Мимка відповість на питання наукового співробітника Музею, свого колеги-ліквідатора і письменника Сергія Мирного.

Зокрема:

- Яка була мета операції, до якої залучили військові гвинтокрили?

- Як була організована "конвеєрна" операція гвинтокрилів із закидання руїни 4-го реактора?

- Як поступово вдосконалювалася технологія та організація гвинтокрильної операції?

- Чи досягла ця операція бажаного ефекту?

- Чи актуальний досвід Чорнобильської гвинтокрильної операції весни 1986 року зараз? Як саме?

- Які місця, пов'язані з гвинтокрильною операцією, треба увічнити, промаркувати пам'ятними знаками та інформаційними стендами про суть операції та дій на цьому місці?

- Що, як Ви вважаєте, допомагає Вам бути в хорошій, щодо вікової норми, фізичний та психічній формі?

Коли: 12 грудня о 16:00

Де: Національний музей "Чорнобиль", м. Київ, пров. Хорива, 1

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.