На Полтавщині відреставрували скіфський горщик

На Полтавщині під час реставрації відтворили з понад 130 уламків скіфський горщик.

Про це повідомляє Історико-культурний заповідник "Більськ" у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Горщик, зображений на фотографіях, знайдено у 2024 році на поселенні Зелен Яр (округа селища Котельва). Скіфи виготовляли посуд ліплений, адже про гончарне коло не відали. Датується горщик VI-V ст. до н. е", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що висота виробу - 33 см, діаметр - 26 см. Під час реставрації його відтворили з понад 130 уламків.

Науковці розповідають, що на місці польових археологічних робіт виявлений артефакт ретельно очищують і фіксують його розташування. Кожна деталь важлива для відтворення історичного контексту.

Згодом розпочинається реставрація знайдених артефактів. У спеціальних лабораторіях реставратори очищують предмети від забруднень, відновлюють (за можливості) пошкоджені частини та вироби в цілому, надаючи їм фактично первозданного вигляду. Коли реставраційні роботи завершені, артефакт знаходить своє місце в наукових фондах, досить часто потрапляють на виставки чи в постійні експозиції.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.