АНОНС: Екскурсії місцями Революції Гідності

Музей Майдану у лютому запрошує на екскурсії "Місцями Революції Гідності".

Революція Гідності – це не лише сторінки підручників. Це історія, яка створювалась на наших вулицях, у наших серцях і долях. Це боротьба, яка змінила Україну і кожного з нас.

Пропонуємо вам вирушити у подорож місцями, де народжувалася новітня українська нація. Доторкнутися до живої історії, почути розповіді про мужність, біль, солідарність і прагнення до свободи.

11 лютого | "Ініціативи Майдану"

Ви дізнаєтесь, як на Майдані працювала справжня "держава у державі":

- Як волонтери організовували побут і допомогу.

- Де працювали лікарі, які рятували життя поранених.

- Як мистецтво стало ще одним фронтом боротьби.

- Чому Майдан був не лише протестом, а й величезним простором солідарності та співпраці.

Зустріч біля будівлі КМДА (вул. Хрещатик, 36)

15 лютого | "Хроніка подій"

Цей маршрут проведе вас через ключові локації Майдану: Михайлівську площу, майдан Незалежності, вулицю Інститутську, алею Героїв Небесної Сотні.

Ви дізнаєтеся:

- Як все починалося у листопаді 2013 року.

- Як змінювався Майдан – від мирних протестів до протистояння.

- Чому люди залишали свої домівки і виходили боротися за майбутнє.

- Хто такі Герої Небесної Сотні, і чому їхній подвиг не можна забути.

Зустріч на Михайлівській площі (біля банера про Героїв Небесної Сотні)

Участь безкоштовна. Щоб записатися на екскурсію, заповніть форму за посиланням для реєстрації.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.