В Україні створили веб-сайт з фотоархівом Леґіону Українських Січових Стрільців

Архів фотографій Леґіону Українських Січових Стрільців створено на основі оцифрованих зображень з оригінальних фотонегативів на склі (кліше), що зберігаються в архівах Українського Музею та Бібліотеки у Стемфорді і Науковому Товаристві ім. Шевченка в Америці.

Про це повідомив ініціатор створення сайту, член НТШ, кандидат економічних наук Василь Лопух.

"Розпочинаючи роботу на створенням веб-сайту думав, що це буде статичний сайт з фотографіями нашого війська і більше не доведеться там щось доробляти. Багато фотографій відомі. Є багато публікацій про УСС. Проте, мало хто знає, що в США зберігаються кілька тисяч оригінальних кліше учасників бойових дій у складі УСС. Не знаю, чи є ще якийсь ресурс, де б фотографії з ориґінальних кліше, періоду 1-ї Світової війни, були зібрані та систематизовані в такій кількості в одному місці", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Василь Лопух.

На веб-сайті в розділі КОЛЕКЦІЇ є дві Ґалереї: "Альбом уніформ М. Битинського" (151 зображення), з архівного фонду УМБ, і "УВАН – Михайло Гайворонський" (503 зображення), з архівного фонду Української Вільної Академії Наук у США (УВАН).

Розділ "Фото архів УСС" складається з кількох тематичних підрозділів і ґалерей, зокрема: "Роки", "Реґіони бойових дій", "Авторські фотографії", фотографії "Без інформацій".

Фотографії двох колекцій, які мали будь-які інформації, згруповано і викладено у відповідних тематичних розділах. Окрім того, у профілі кожного зображення подано таку інформацію: реєстраційний індекс кожного файлу, місце зберігання і всі доступні "ключові слова". Ця інформація дасть змогу робити пошук за роками, місцем бойових дій, прізвищем фотографа, прізвищами осіб, зображених на фотографіях (якщо були такі дані).

Кількість місцевостей, де відбувалися бойові дії, або місця де зроблено фотографію, загалом сягає майже 200 назв. Для зручности, усі фотографії згруповано в Ґалереях за областями. Окрім того є окремі Ґалереї: "Київ", "Одеса", "Карпати", "Австрія".

Доступ до веб-сайту з фотоархівом Леґіону Українських Січових Стрільців буде відкрито 15 березня о 10:00.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.