У США опублікували засекречені документи про вбивство Кеннеді

Національний архів США опублікував понад 80 000 сторінок матеріалів, пов’язані з убивством колишнього президента Джона Кеннеді в 1963 році.

Про це пише Reuters, передає УНІАН.

Наприкінці листопада 2024 року, після перемоги на виборах, Дональд Трамп повторив передвиборчу обіцянку опублікувати останні документи, пов'язані зі вбивством Джона Кеннеді. Цифрові документи включають, зокрема, PDF-файли раніше засекречених записів. З ними можна ознайомитись на сайті Національного архіву США.

Багато документів відображають роботу слідчих, з них можна "дізнатися більше про час перебування вбивці Лі Харві Освальда в Радянському Союзі та відстежити його пересування протягом місяців, що передували вбивству Кеннеді в Далласі 22 листопада 1963 року".

35-й президент США Джон Фіцджеральд Кеннеді був застрелений під час візиту в Даллас, штат Техас, 22 листопада 1963 року. Американське розслідування 1964 року, яке вела офіційна комісія, встановило, що Кеннеді був убитий американським громадянином Лі Гарві Освальдом, який раніше жив у Радянському Союзі, і що він діяв самостійно. Освальд був убитий у поліцейському управлінні Далласа через два дні після арешту. Вбивство президента Кеннеді досі викликає багато спекуляцій.

 
Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.