У ПАР відкрили виставку, присвячену Голодомору в Україні

У Південно-Африканській Республіці відкрили виставку дизайнерки й художниці Юлії Федорович про Голодомор 1932-1933 років.

Про це повідомляє Міністерство економіки.

У відкритті виставки в Йоганнесбурзькому центрі Голокосту та геноциду взяла участь перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

"Радянська влада здійснила геноцид і намагалося приховати докази. Але ми пам'ятаємо кожне втрачене життя. Кожну історію. Сьогодні ця правда звучить тут, на іншому кінці світу. Голос, який розповідає про геноцид українського народу. І тепер ми просимо, щоб цей голос на африканському континенті так само голосно розповідав про злочини, які Росія чинить сьогодні", — зазначила Юлія Свириденко. 

Вона підкреслила, що зараз Росія знову використовує зерно як зброю. Вона бомбить українські порти, мінує поля та спалює наші посіви.

До повномасштабного вторгнення Україна щороку постачала продовольство для 400 мільйонів людей. Навіть попри війну українські аграрії виробляють 47% соняшникової олії у світі, 17% ячменю, 14% кукурудзи та 10% пшениці. Завдяки ініціативі "Зерно з України" наша країна вже доставила 286 000 тонн продовольства до 12 країн світу, які особливо потребують українського продовольства. 

"Для Росії наше зерно – це зброя війни. Для нас це частина шляху до миру. Ось чому продовольча безпека є ключовим елементом Формули миру Президента Зеленського. Адже українське зерно є гарантом глобальної продовольчої безпеки. Тому я щиро вдячна за цю виставку у ПАР. Бо пам'ять про наше минуле життєво необхідна для майбутнього людства", — резюмувала Юлія Свириденко.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.