АНОНС: Лекція Володимира Бірчака "День пам'яті та перемоги над нацизмом, День Героїв. Український вимір травневих свят".

У місті Городок на Львівщині відбудеться відкрита лекція історика і військовослужбовця Володимира Бірчака "День пам'яті та перемоги над нацизмом, День Героїв. Український вимір травневих свят".

Україна, починаючи із 2014-го року, відходить від радянських та російських традицій святкування 9 травня, як Дня перемоги. Для нас це День пам'яті та примирення – і цей день ми відзначаємо із усім цивілізованим світом 8 травня.

Для українців Друга світова принесла дуже багато лиха і страждань. Ми боролися не лише у Червоній армії з нацистами, але й в УПА та арміях союзників – і спільними зусиллями побороли ворога. У тій війні ми втратили близько 10 мільйонів населення, як цивільних та і військових, тому ми не святкуємо, а пам'ятаємо.

У травні українці згадують усіх своїх полеглих героїв, зокрема як Миколу Міхновського, Симона Петлюру та Євгена Коновальця, котрі загинули у травні, так і всіх відомих і невідомих синів і дочок України, котрі загинули за самостійну і соборну Україну. Це свято не є новим, воно має більш як півстолітню історію – це День Героїв.

Володимир Бірчак – офіцер 13-ї бригади НГУ "Хартія", історик, архівіст, співавтор та співупорядник 18 книжок, брошур та збірників документів про українських визвольний рух та репресії совєтської влади проти українського народу.

Організатори події: 13 Бригада Національної гвардії України "Хартія", Хартія-Хаб "Апостольська Чота"

Коли: 22 травня, четвер, 17:00

Де: Львівська область, м. Городок, вул.Коцюбинського, 5 (приміщення ГО "Апостольська чота")

Вхід вільний.

 

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.