АНОНС: Лекція Вахтанга Кіпіані "Львівські дисиденти та націоналісти у боротьбі за Україну у 1960-1980-х роках"

3 травня у Львові відбудеться лекція історика Вахтанга Кіпіані "Львівські дисиденти та націоналісти у боротьбі за Україну у 1960-1980-х роках".

"Запрошуємо на розмову про дисидентів і націоналістів 1960-1980-х років, які віддали себе боротьбі за Україну. Розповідатиму передусім про тих, кого знав і знаю особисто - Михайла та Богдана Горинів, Івана Геля, В'ячеслава Чорновола, Ірину та Ігоря Калинців, Мирослава Мариновича, Зоряна Попадюка, Івана Кандибу, Богдана Климчака та інших", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Вахтанг Кіпіані.

Вахтанг Кіпіані – український журналіст, історик, публіцист, головний редактор медіа "Історична правда", засновник Музею-архіву преси. Нині сержант 13-ї бригади оперативного призначення "Хартія" Національної гвардії України.

Коли: 3 травня о 13.00

Де: м. Львів, вул. Гнатюка 20-22

Попередня реєстрація на подію за посиланням.

 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."