УІНП оголосив добір на посаду директора Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті

Документи для участі у доборі приймаються з 23 липня по 29 серпня 2025 року.

Про це інформує УІНП.

Претенденти на посаду повинні мати стаж роботи на посадах загального/вищого керівництва (управління організаціями; окремими структурними підрозділами, проєктами) не менше 2 років протягом останніх 8 років, а також вільно володіти державною мовою.

Кандидати повинні протягом терміну, встановленого умовами проведення добору, подати перелік документів шляхом надсилання електронних копій (скан-копій) оригіналів паперових документів, завірених особистим підписом та позначкою "згідно з оригіналом" на електронну адресу: uinp@memory.gov.ua із зазначенням у темі листа: "Добір на посаду директора ГДА УІНП".

З повним переліком документів та вимогами до кандидатів на посаду можна ознайомитися за посиланням.  

Галузевий державний архів Українського інституту національної пам'яті належить до сфери управління Українського інституту національної пам'яті. Його завданням є пошук, прийом, формування, облік та зберігання архівних документів 1917-1991 років, а також забезпечення права на доступ до цієї інформації. 

Нагадаємо, раніше посаду директора Галузевого державного архіву УІНП обіймав Ігор Кулик. У вересні 2024-го очільницею Галузевого державного архіву УІНП стала Старовойт Світлана.

 

Теми

Мирон Коновалець. "Він ніколи не афішував те, що робив для брата"

На відміну від Євгена Коновальця, який фігурує у багатьох справах і сотнях довідок та агентурних повідомлень органів нквс, про брата Мирона відомостей дуже мало. Водночас його роль у діяльності УВО і ОУН була доволі важливою, хоч і мало публічною. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України вдалося знайти й дослідити кілька цікавих документів, які підтверджують це і доповнюють скупі сторінки біографії Мирона Коновальця – доктора права, талановитого журналіста і активного громадського діяча.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.