Музей "Тюрма на Лонцького" у Львові зазнав пошкоджень внаслідок російської атаки
Унаслідок масованої атаки дронами на Львів 24 березня зазнав пошкоджень Музей "Тюрма на Лонцького".
25 березня 2026
Про це повідомив історик і народний депутат Володимир В'ятрович.
"Тут вибито майже всі вікна — ті самі, що пам'ятали злочини Москви минулого століття. Але пам'ять не вибити. Ми пам'ятаємо ті злочини — і не забудемо нинішніх", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Володимир В'ятрович.
Також значних пошкоджень зазнав Монастир Бернардинів — один із найдавніших храмових комплексів Львова, будівництво якого розпочалось наприкінці XV століття.
Музей "Тюрма на Лонцького" облаштований у будівлі, яка у ХХ столітті була в'язницею. Тут нацистська та радянська окупаційні влади утримувати політичних в'язнів. Наприклад, саме тут під час Львівського процесу 1936 року утримували Степана Бандеру, Ярослава Стецька, Миколу Лебідя та інших діячів ОУН.



