Спецпроект

На розкопках загинув ізраїльський археолог, який знайшов гробницю Ірода

Нещасний випадок з 76-річним професором Ехудом Нецером стався на місці його головного відкриття - в стародавньому кріпосному комплексі Іродіон, який в I столітті до нашої ери був резиденцією царя Ірода.

Ехуд Нецер - один з найвідоміших ізраїльських археологів, що знайшов гробницю іудейського царя Ірода - помер від травм, отриманих в результаті падіння на розкопках, повідомляє "Корреспондент".

За даними ізраїльських ЗМІ, вчений, який керував черговою експедицією, оперся на перила, ті не витримали, і Нецер впав з великої висоти. Отримані травми стали смертельними: археолог помер напередодні ввечері в одній з єрусалимських клінік.

Нецер - автор багатьох резонансних археологічних відкриттів, але найбільшу популярність йому принесла знахідка в 2007 році розбитого саркофага царя Ірода.

Ставленик Риму, Ірод I Великий правив Іудеєю впродовж 34 років. Він прославився грандіозними будівельними проектами і нещадністю до своїх політичних опонентів. Християнська традиція приписує йому наказ знищити всіх немовлят чоловічої статі при звістці про народження Ісуса.

Останньою знахідкою Нецера стала царська ложа особистого театру царя Ірода, яку дослідник знайшов в околицях Єрусалиму.

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей