Спецпроект

На розкопках загинув ізраїльський археолог, який знайшов гробницю Ірода

Нещасний випадок з 76-річним професором Ехудом Нецером стався на місці його головного відкриття - в стародавньому кріпосному комплексі Іродіон, який в I столітті до нашої ери був резиденцією царя Ірода.

Ехуд Нецер - один з найвідоміших ізраїльських археологів, що знайшов гробницю іудейського царя Ірода - помер від травм, отриманих в результаті падіння на розкопках, повідомляє "Корреспондент".

За даними ізраїльських ЗМІ, вчений, який керував черговою експедицією, оперся на перила, ті не витримали, і Нецер впав з великої висоти. Отримані травми стали смертельними: археолог помер напередодні ввечері в одній з єрусалимських клінік.

Нецер - автор багатьох резонансних археологічних відкриттів, але найбільшу популярність йому принесла знахідка в 2007 році розбитого саркофага царя Ірода.

Ставленик Риму, Ірод I Великий правив Іудеєю впродовж 34 років. Він прославився грандіозними будівельними проектами і нещадністю до своїх політичних опонентів. Християнська традиція приписує йому наказ знищити всіх немовлят чоловічої статі при звістці про народження Ісуса.

Останньою знахідкою Нецера стала царська ложа особистого театру царя Ірода, яку дослідник знайшов в околицях Єрусалиму.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.