Спецпроект

Крейсер "Аврору" перетворили з корабля на "баржу, де можна творити що завгодно"

Чиновникам і бізнесменам у Москві та Петербурзі пропонують купити квитки на новорічну вечірку на крейсері "Аврора", який виводиться зі складу ВМФ, заявив "Интерфаксу" член оргкомітету Нахімовських Морських зборів Міхаіл Богданов.

"Незважаючи на активне обговорення питання про передачу "Аврори" музейникам, за наявною в нас інформацією, заможним людям у Москві та Петербурзі вже пропонують придбати квитки на новорічну вечірку на крейсері", - сказав М. Богданов, - "військовий корабель, фактично, перестає існувати, перетворюється у свого роду баржу, на якій її господарі можуть витворяти що завгодно".   

Він пояснив, що в Нахімовських морських зборах не намагаються оскаржувати наказ командування про повне переведення крейсера у відомство військово-морського музею, але пропонують не розформовувати екіпаж корабля.
   
"Військовий корабель - одне ціле зі своєю командою, розформувати екіпаж - все одно, що вбити "Аврору", - вважає М. Богданов.      

Раніше Головний штаб ВМФ РФ ухвалив рішення розформувати екіпаж корабля.   

"Військовий екіпаж крейсера буде розформовано до 1 грудня. Відповідну директиву підписав головком ВМФ адмірал Володимир Висоцький. Тим самим військова біографія крейсера завершена", - повідомляв представник Головного штабу ВМФ РФ. За його словами, на крейсері залишиться тільки обслуговуючий персонал в особі трьох прибиральниць і шести охоронців.

У 2009 році на крейсері була проведена вечірка, організована президентом інвестиційного фонду "Група ОНЕКСІМ" Михайлом Прохоровим. Пізніше бізнесмен заявляв про свою готовність взяти на себе фінансування корабля, якщо він буде переведений на баланс Петербурга.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.