Спецпроект

Бельгійські дипломати везуть в Україну три книги про історичні зв'язки Києва і Брюсселя

До більшовиків Бельгія була найбільшим інвестором в Україну. Після більшовиків бельгійців цікавлять в Україні переважно питання безпеки і захисту.

Торвгова місія Бельгії привезе в Україну три книги про давні історичні зв'язки двох країн.

"Ми маємо намір презентувати ряд книг, щоб підкреслити історичність наших відносин", - повідомив представник Міністерства закордонних справ Бельгії Патрік Дебук в інтерв'ю українським журналістам у Брюсселі, повідомляє Інтерфакс.

За словами П. Дебука, перша книга ілюструє той факт, що "Бельгія до більшовиків була в Україні найбільшим інвестором".

"Друга - про архітектуру арт-нуво і його вплив на стиль в Україну, і третя - про бельгійських солдатів, які під час Першої світової війни по дорозі додому перетнули всю Україну. Вони будуть презентовані у дипломатичний академії в Києві під час місії ", - сказав дипломат.

Як інший приклад сучасної співпраці, представник бельгійського МЗС назвав симпозіум, проведений Бельгією навесні нинішнього року в Києві на тему біометричних паспортів, а також семінар, присвячений боротьбі з корупцією.

"Зараз дорожня карта переглядається, і ми розраховуємо підписати нову початку 2011 року", - сказав П. Дебук.

Бельгія готує дві пропозиції для двосторонньої угоди. По-перше, це співпраця між федеральною поліцією Бельгії та українською міліцією, угоду про яку планується підписати в перші тижні 2011 року.

По-друге, це угода про захист секретної інформації між СБУ та бельгійською спецслужбою (також у 2011 році).

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.