Спецпроект

З України намагалися вивезти старовинний хрест і годинники (ФОТО)

Митники попередили спробу вивезення з України трьох старовинних годинників.

Митники попередили спробу вивезення з України трьох старовинних годинників.

Про це повідомляє прес-служба Держмитслужби.

Годинники виявили в автомобілі "Мерседес-Бенц" під керуванням громадянина Росії, що прямував до себе додому з нашої держави.

Один з настінних годинників був знайдений під час митного огляду на задньому сидінні автомобіля. Ще два подібних перевозились у багажному відділенні.

 
Як пояснив громадянин, старовинні годинники він придбав на столичному ринку у двох літніх людей, а про те, що вони можуть являти собою будь-яку культурну чи історичну цінність навіть і не підозрював

Ці товари обмежені до вільного переміщення через митний кордон України і потребують відповідних документів. Жодних дозвільних документів громадянин при собі не мав.

 
Старовинні годинники відправили на експертизу, яка визначить остаточно чи належать вони до культурний та історичних цінностей.

Крім того, митники спільно з прикордонниками виявили спробу переміщення через кордон старовинного хреста.

Восьмикутний наперсний хрест виявили у громадянки Росії, яка прямувала зі своєї держави до Болгарії у приватних справах.

 
 

На лицьовій стороні хреста зображення розіп'ятого Ісуса Христа, із зворотної сторони  - текст священного письма XVIII століття. Латунь білого та синього кольору, старослов'янське "Царь Славы", "СNЬ БЖIИ" "К Т" (копие, трость) та ін.

Цінність виявленого хреста підтвердили експерти-мистецтвознавці.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.