Спецпроект

ТОМЕНКО: ВЛАДА ЗРЕЖИСУВАЛА ВІЙНУ ДОВКОЛА БАНДЕРИ І СТАЛІНА

Віце-спікер Микола Томенко вважає, що влада зацікавлена в протистоянні громадян України через фігури Степана Бандери і Йосипа Сталіна.

Про це сказано в повідомленні, розміщеному на сайті Верховної Ради.

"В Україні набирає хід віртуальна інформаційна війна, зрежисована владою і підтримана "правильною" опозицією... Сценарій чергового етапу цієї війни побудований на умовній лінії протистояння: Сталін проти Бандери", - заявив Томенко.

На його думку, в такий спосіб влада зацікавлена у протистоянні між громадянами з різних регіонів країни.

"Режисери цієї віртуальної війни хотіли б, щоби щодня із засобів масової інформації ми дізнавалися про активізацію прихильників Йосипа Сталіна в будівництві чергового пам'ятника вождеві, що мало б обурити проукраїнську Україну й... про чергове присвоєння імені Степана Бандери вулиці в Західній Україні, що повинно викликати протест проросійської України", - підкреслив Томенко.

Політик вважає, що реальне протистояння в країні не між Сталіним і Бандерою, "а між правами та свободами громадян, інтересами країни та діями влади, які спрямовані проти соціальних, економічних, політичних і культурних прав громадян".

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.