Спецпроект

Син Шухевича нагадав Литвину, що Симоненко має вибачитися за брехню про Гітлера

У сесійній залі ВР Юрій Шухевич нагадав спікерові про те, що суд зобов'язав лідера Компартiї з парламентської трибуни вибачитися за брехню про командира УПА.

Hезважаючи на те, що Юрію Шухевичу так і не дали виступити з трибуни під час парламентських слухань, до Верховної Ради він прийшов недаремно, повідомляє "Україна Молода".

Син командира УПА вручив спікеру Верховної Ради Володимиру Литвину своє письмове звернення, в якому нагадав: народний депутат Петро Симоненко досі не виконав рішення Печерського районного суду Києва.

У 2007 році - після того, як Президент Віктор Ющенко підписав указ про відзначення 100-річного ювілею Романа Шухевича - Петро Симоненко заявив, що Україна "не повинна вшановувати пам'ять людини, яка одержала з рук Гітлера два залізні хрести".

Юрій Шухевич та його сестра Марія подали позов до суду. Історики з Національної Академії наук України підтвердили той факт, що жодних нагород від нацистів, і тим паче від Гітлера, Роман Шухевич не одержував.

Суд ухвалив: "визнати інформацію, поширену на пленарному засідання Верховної Ради України Петром Симоненком про одержання Романом Шухевичем двох "залізних хрестів" із рук Гітлера такою, що є недостовірною, принижує честь і гідність дітей Романа Шухевича..."

Окрім того, суд постановив зобов'язати головного комуніста країни на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради спростувати оприлюднений "міф". І стягнути з Симоненка судові витрати в сумі 14,5 гривні.

У середу Юрій Шухевич у своєму письмовому зверненні нагадав Литвину про невиконане судове рішення і попросив не надавати права виступу Симоненку, доки він не виконає судову ухвалу.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.