Івано-Франківська обласна рада ініціює повторне присвоєння звання Героя України Бандері та Шухевичу

Депутати Івано-Франківської обласної ради звернулися до Президента України, Верховної Ради та обласних рад про повторне присвоєння звання Героя України ідеологам українського націоналістичного руху — провіднику ОУН Степанові Бандері та головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу

Про це йшлося на засіданні сесії облради, пише Суспільне Карпати.

Звернення ініціювала депутатка від "Європейської солідарності" Наталія Перцович: "У 2007-му році звання Героя України присвоїли Роману Шухевичу. У 2010-му — Степану Бандері. Президент Віктор Ющенко тоді вручив орден онуку — Штефкові Бандері. Але вже через 4 місяці, з приходом Януковича до влади, рішенням Донецького окружного адміністративного суду ці звання — скасували".

 

У зверненні йдеться й про відновлення історичної справедливості.

"Сьогоднішнім зверненням про повторне присвоєння звання Героя України провіднику ОУН Степанові Бандері та головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу ми нагадаємо про те, що потрібно внести зміни до законодавства України про державні нагороди у частині присвоєння звання Героя України особам, які не мали на той час українського громадянства, але їхня роль у національно-визвольній боротьбі знакова", — говорить Перцович.

Серед депутатів різних фракцій виникло обговорення, зокрема, йшлося про те, чому не було присвоєно звання Героя України при Президенту Порошенку.

"Якщо дійсно всі хочемо, щоб Бандера об'єднував, то, змагаючись у піарі, не будемо боротися між собою, а за — Бандеру", — сказав голова обласної ради Олександр Сич.

Зал відреагував аплодисментами.

Також підтримали пропозицію депутата фракції "Батьківщина" Василя Мельничука, щоб скерувати звернення й обласним радам. Мельничук мотивував це тим, щоб вони також підтримали Івано-Франківськ та звернулися з такою з пропозицією до президента та Верховної Ради.

У цілому за рішення проголосували — 78, не голосували — 2.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.