"Русское единство": Кутузов звільняв Крим від фашистів (ВІДЕО)

Видатний полководець Російської імперії Михайло Кутузов звільняв Крим від фашистських загарбників.

Про це повідомив один із керівників молодіжної організації "Русского единства" Сергій Шашков під час акції з прибирання Кутузовського фонтана-пам'ятника на трасі Сімферополь-Алушта:

"Сьогодні (озирається на пам'ятник) відбувається прибирання пам'ятника Михайла Ілларіоновича Кутузова - безпосередньо тієї людини, яка (ПАУЗА) яка звільняла Крим від загарбників... від фашистських... ні, ну він же турецьких...".

"Просто від загарбників! - підказує Сергію хтось за кадром. - Ти кажи за свій напрямок, не треба казати, що сьогодні відбувається".

Костусєв привітав одеситів плакатами з румунськими окупантами (ФОТО)

За словами Шашкова, він із колегами "проводить різні акції з прибирання пам'ятників разом із "Русским единством" і, звичайно, інші заходи".


Кутузов - борець з фашистами

"Також ми займаємося різними видами спорту - греко-римською боротьбою і ще є один борцівський гурток, а також мотоклуб екстремальних видів спорту. - додав активіст. - Приєднуйтесь до нашого руху, до спортивної молоді. Ми за здоров'я, ми за російський дух".

"Русское единство" - кримський суспільно-політичний рух, лозунгом якого є "Наше майбутнє - в єдності з Росією". Лідер РЕ - уродженець Молдавської РСР, випускник Сімферопольського вищого військово-політичного училища, підприємець Сергій Аксьонов.

У травні 2011 року "Русское единство" було однією з організацій, які заявили про намір влаштувати у центрі Львова марш із червоними прапорами. Зрештою за участі "Свободи" та інших радикалів марш перетворився на бійки і стрілянину.

Михайло Кутузов - видатний полководець Російської імперії. Брав участь у війнах Російської імперії з Османською (в 1768-74 рр. у складі 1-ої армії генерал-фельдмаршала Петра Румянцева, і в 1787-91 рр. під командуванням Олександра Суворова).

Командир Луганського пікінерного і Маріупольського легкокінного полків, Буського єгерського корпуса. Відзначився при штурмах Очакова та Ізмаїла.

Морські бої під Очаковом. Козаки в союзі з засновником ВМФ США

На початку XIX-го сторіччя, потрапивши в опалу до імператора Олександра І, жив у своєму маєтку у Хорошках (нині Володарськ-Волинський на Житомирщині). Після того, як Російська імперія увійшла в антинаполеонівську коаліцію, керував експедиційною армією у Європі (1804-05). В 1806-му призначений військовим губернатором Києва).

Під час російської кампанії Наполеона 1812 року Кутузов став командиром усіх імперських армій та ополчень. Внаслідок його стратегії вимотувань противника французів було переможено. 

В липні 1774 року, відбиваючи під Алуштою турецький десант, який підтримував ставленика Стамбула, претендента на титул кримського хана Девлет-Герая, Кутузов був важко поранений мушкетною кулею, яка пробила його обличчя наскрізь, скалічивши око. На честь цієї події турецький фонтан, розташований неподалік, отримав назву Кутузовського і був відповідно декорований.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.