ТАБАЧНИК ХОЧЕ СКОРОТИТИ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ У ШКОЛІ

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив про хибність інформації, нібито Міносвіти має намір виключити зі шкільної програми для 5-9 класів шкіл курс "Історія України" шляхом об'єднання його з курсом "Всесвітня історія".

Про це повідомляє "Кореспондент" із посиланням на "Сегодня".

"Абсолютна брехня! Схрещувати предмети ніхто не буде", - заявив Табачник.

Міністр пояснив, що в проекті навчального стандарту для 5-9 класів, підготовленого Національною академією педагогічних наук, записано, що гуманітарна складова досягається викладанням певних предметів.

"І йде перерахування. Це норма стандарту, де через кому записані "Історія України", "Всесвітня історія" тощо. Але якщо в розділі "Природничі науки" записано "Біологія і Географія", "Фізика і Хімія", це не означає, що біологію з географією і фізику з хімією хтось буде схрещувати" - зазначив міністр.

Говорячи про скорочення кількість уроків української мови та літератури, міністр зазначив, що подібні пропозиції дійсно будуть розглядатися.

"Не пам'ятаю конкретні цифри, але скорочення можливі, серед іншого вони можуть торкнутися української мови та історії. Робиться це з двох причин... По-перше, щоб один урок на тиждень заощадити для більш поглибленого вивчення інформатики. Друга причина - це плани введення уроків другої іноземної мови", - розповів він.

"Для інформатики та другої іноземної мови потрібні додаткові години, але додати 9-10 уроків на тиждень не дозволяють фізіологічні норми. Тому на певні скорочення міністерство, можливо, піде", - сказав він.

Пропозиція академії – 2 години на тиждень з 5 по 11 клас, також на один урок в тиждень планують скоротити вивчення в 5-9 класах історії.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що, згідно з проектом нових навчальних планів для 5-9 класів, зменшується кількість уроків української мови та літератури, а предмет "Історія України" взагалі зникне.

У 2011 році завдяки Дмитрові Табачнику підручник "Історія України" для 11-класників зазнав цензурного втручання - звідти було прибрано інформацію про ряд важливих подій у нашій історії, натомість з'явилася біографія Віктора Януковича.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.