Знайдено найдавніші в Австралії малюнки - 28 тисяч років. ФОТО

Вчені встановили вік найдавніших на даний момент малюнків аборигенів з Австралії. За даними археологів, вони були зроблені близько 28 тисяч років тому.

Про це повідомляє "Кореспондент" із посиланням на AP і часопис Journal of Archaeological Science.

Брюс Бейкер, археолог з Університету Південного Квінсленда, виявив кам'яний притулок Наварла Ґабарнманґ близько року тому, однак результати датування стали відомі лише зараз.

 Кам'яний притулок Наварла Ґабарманґ має близько 35 тисяч років. Фото: sott.net

Вченому вдалося відшукати серед малюнків тварин та людей ті, що були зроблені за допомогою вугільних пігментів.

Малюнки всередині притулку стародавніх людей. Фото: revmodo.com

Саме це дозволило провести датування, засноване на визначенні співвідношення у пігментах ізотопів вуглецю.

 Археологи за роботою. Фото: arterupestre.tumblr.com

За словами Бейкера, малюнки з Наварла Ґабарнманґ є однозначно найстарішими датованими зразками наскального живопису зі знайдених дотепер на австралійському континенті.

 Фото: firstpost.com

Найстарішими печерними малюнками у світі на даний момент вважаються зображення вохристих дисків, знайдені в печері Ель Кастільйо в Іспанії. Їхній вік, що становить близько 41 тисячі років, дозволив деяким археологам навіть вважати їх справою рук неандертальців.

Фото: nzherald.co.nz

Для визначення віку іспанських малюнків археологи застосовували інший метод датування. Він заснований на визначенні співвідношення ізотопів урану та торію у кальцитовій патині, що вкриває наскeльний живопис.

Читайте також:

Знайшли одне з найдавніших непристойних зображень. ФОТО

У Швейцарії знайшли двері, яким 5 тисяч років

Homo Sapiens родом із Криму. Сенсація від українських археологів

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.