Затулін святкуватиме в Україні річницю подорожі Катерини ІІ до Криму

Інститут країн СНД проведе в Україні низку заходів з нагоди 225-річчя великої подорожі Катерини II до Новоросії та Криму.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на директора інституту Костянтина Затуліна.

"Ми запланували до проведення в Україні пам'ятні заходи з нагоди цієї дати", - сказав Затулін під час телемосту Київ-Москва у вівторок.

За його словами, 17 липня круглий стіл буде проведено в Дніпропетровську, 22 липня - в Севастополі, 24 липня - у Феодосії.

Всі заходи супроводжуватимуться виступом Кубанського козацького хору.

Кубанський козацький хор виконує гімн України на Львівському ТБ

На думку Затуліна, "період Новоросії свідчить, що Україна та Росія не можуть існувати одна без одної", і мають об'єднати зусилля "в боротьбі з проблемами, які виникають сьогодні".

Новоросія - назва, яку адміністрація Російської імперії використовувала на позначення територій довкола узбережжя Чорного й Азовського морів після ліквідації Запорозької Січі. В часи Речі Посполитої і Гетьманщини використовувалася назва "Дике Поле".

Про те, як Катерина ІІ заселяла Дике Поле за допомогою депортацій, читайте в розділі "Тексти"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.