Спецпроект

На Дніпропетровщині втоплять автобус заради музею. ФОТО

Дніпропетровські дайвери поповнять розмальованим автобусом підводний музей на дні кар'єру в селі Новомиколаївка Дніпропетровської області.

Про це пише Комсомольская правда в Украине.

Керівник клубу дайверів, Андрій Воробйов, розповів, що автобус друзі подарували клубу друзі зі словами "дайте автобусу нове життя". Краном вони доставили автобус на берег водойми, де і розмалювали, щоб смішніше виглядав. Незважаючи на те, що габарити його невеликі, із зануренням дайверам доведеться повозитися, для цього знадобляться парашути і буксировщик.

 

У воду дайвери занурюють тільки металеві коробки, які ніяк не можуть нашкодити підводним жителям. Більш того, експонати підводного музею навіть приносять користь мешканцям затопленого кар'єра - занурені об'єкти вже обросли водоростями і прісноводними мідіями, також вони являють собою затишне містечко (серед голих гранітних стін) для риб, яких, до речі, за останні 3 роки стало набагато більше.

Зараз на дні кар'єру розташовуються 7 об'єктів - кабіна "Камаза" (на глибині 48 м), велика автоцистерна (43 м), корпус "Запорожця" (40 м), мотоцикл і велика труба (30 м), трохи вище них - пивний павільйон і "Жигулі", а на глибині 14 м буде розташовуватися автобус.

За словами Андрія Воробйова, це не просто незвичайний музей, а цілий парк для дайверів - на його базі тренуються і розважаються підводники.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.