Спецпроект

Частинки Челябінського метеориту передали в музей. ФОТО

Голова Челябінської області Росії Міхаіл Юрєвіч доручив передати часточки знайденого на льоду озера Чебаркуль метеориту в обласний краєзнавчий музей.

Про це пише news.mail.ru. 

"Я сам занурювався у воду, але дно дуже мулисте, для пошуків потрібна спецтехніка, світло. Упевнений, на дні ми знайдемо й інші залишки метеорита", - цитує прес-служба керівника Чебаркульського району Андрєя Орлова.

 Озеро Чебаркуль і ополонка, яку нібито пробила одна з часточок метеориту, який вибухнув в атмосфері. Фото:

Зазначається, що привезені ним осколки були знайдені на поверхні льоду, не в самому озері.

Як відомо, вранці 15 лютого жителі ряду регіонів Уралу спостерігали політ метеорного тіла, яке під гострим кутом увійшло в атмосферу землі і зруйнувалося в околицях міста Челябінськ, орієнтовно на висоті 15-25 км.

 Не Земля

Ударна хвиля від цих руйнувань пошкодила будівлі та вибила безліч вікон у Челябінську, більше 1,5 тисячі осіб постраждали. Це безпрецедентне за кількістю постраждалих і одне з найбільших за сотні років падіння метеориту на Землю.

 

Експедиція Уральського федерального університету виявила в районі озера Чебаркуль частинки метеорита, хімічний аналіз підтвердив їх позаземне походження.

Дивіться також: "Метеорити та інші цікавинки Львівського природничого музею. ФОТО"

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.