Найстарішою жінкою Землі названо 115-річну японку

Найстаршій у світі жінці, японці на ім'я Місао Окава, виповнилося 115 років.

Про це повідомляє УП.Життя з посиланням на Lenta.ru і France-Presse.

День народження Окава відзначила в будинку для літніх, замовивши свою улюблену страву - тарілку суші зі скумбрією. Жінка повідомила репортерам, що не очікувала дожити до такого віку і своїм довголіттям вона "зобов'язана всім, хто був з нею поряд".

У лютому 2013 року представники Книги рекордів Гіннесса визнали Окаву найстарішою жінкою в світі. Це сталося після смерті американки Бессі Купер, котра прожила 116 років і сто днів. 

Дослідники виділяють довгожителів, що подолали межу в 110 років, в окрему категорію. Друга половина цієї декади вважається межею життя людини. Менше ста людей в історії спостережень досягли 114-річного віку. Тільки 29 чоловік дожили до 115 років, і тільки вісім - до 116 років.

Найстаршою людиною вважається японець Дзіроемон Кімура, поточний вік якого перевищує 115 років і 320 днів. А найстарішою людиною в історії спостережень вважається француженка Жанна Кальман. Вона прожила 122 роки і 164 дні і померла в 1997 році.

Спостереження за довгожителями часто ускладнюється неможливістю підтвердження їх дати народження. Тому при констатації рекордної тривалості життя враховують лише тих людей, вік яких можна підтвердити документально.

Як відомо, у вересні 2011 року найстарішою людиною на землі називали чеченку Кесі Каруєву, якій нібито виповнилося 127 років.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.