Спецпроект

У Москві відкриється музей прищів і шрамів. ФОТО

Ряди московських медичних музеїв незабаром поповняться. До двох існуючих в місті закладів незабаром додасться третій, де відвідувачі зможуть дізнатися про історію боротьби із шкірними хворобами в Москві і побачити лякаючі воскові моделі дивовижних "болячок".

Про це пише mk.ru.

Новий музей дерматології незабаром з'явиться за адресою: Москва, Ленінський проспект, будинок 17, в будівлі філіалу Московського науково-практичного центру дерматовенерології і косметології.

Один із залів цього двоповерхового особняка буде цілком відведено під постійну експозицію, яка розповість відвідувачам про історію розвитку дерматології в Москві. Лікарям і студентам-медикам буде цікаво побачити галерею портретів всіх головних борців із шкірними хворобами в Москві починаючи з середини XIX століття, погортати старовинні книги та журнали з дерматології, а також побачити виставку архівних фотографій і документів.

А звичайним відвідувачам буде цікаво поглянути на скляні стелажі з восковими моделями, що зображають прояви різних захворювань на шкірі людини. Моторошнуваті виразки, висипу і рубці на самих різних частинах людських тіл, зроблені з жовтуватого воску, нікого не залишать байдужими; багатьом з них більше ста років - саме за такими зліпками навчалися студенти-дерматологи на початку XX століття.

Експонати майбутнього музею

За словами Миколи Потекаєва, директора Московського науково-практичного центру дерматовенерології і косметології і ініціатора створення музею, як тільки ремонт в будівлі буде завершено, москвичі зможуть побачити унікальну експозицію своїми очима.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.