Спецпроект

У Виборзі заборонили непатріотичний "Лицарський турнір"

Виконуючий обов'язки глави Виборга Олексій Туркін відмовився погоджувати проведення фестивалю реконструкторів "Лицарський турнір", пославшись на непатріотичний характер заходу.

Про це пише lenta.ru.

Туркіна обурило участь у фестивалі клубу історичної реконструкції "Тевтонський орден". "Тевтонський орден"- історично сформована ворожа структура для Русі, з яким героїчно бився Святий Благовірний Князь Олександр Невський. У роки Другої Світової війни з символікою цього Ордена полчища німецько-фашистських загарбників увірвалися на територію нашої Батьківщини", - йдеться в заяві виконуючого обов'язки голови міста.

На думку Туркіна, "пропаганда даного Ордена шляхом проведення його масових заходів представляється непатріотичною і не відповідає реаліям сучасної внутрішньої політики Російської Федерації, як духовному об'єднанню нації, так і у питаннях виховання підростаючого покоління".

Крім того, чиновник звертає увагу на те, що ні в 2013 році, ні в попередні роки організатори фестивалю не повідомляли про нього адміністрацію Виборга. У підсумку Туркін називає захід "небажаним" і стверджує, що він не буде погоджений.

Лист адресований директору "Музейного агенства" Тетяні Балт. Філією цієї установи є Виборзький замок, в якому традиційно проходить "Лицарський турнір". У "Музейному агентстві"  пояснили, що захід завжди узгоджується з районною адміністрацією, а частина доходу від нього надходить установі. "За всі 12 років його проведення це перша претензія, яку ми отримуємо", - сказала заступник директора "Музейного агентства" Людмила Никуличева. Вона додала, що фестиваль сприяє притоку туристів у Виборг.

Глава адміністрації Виборга Олександр Буянов, який на даний момент перебуває у відрядженні, заявив, що листа не бачив і що зі сформованою ситуацією він буде розбиратися після повернення. Глава адміністрації Виборзького району Ленінградської області Олександр Лисов повідомив, що він з текстом листа знайомий. Він звернув увагу на значимість фестивалю, але при цьому висловився проти участі в ньому "Тевтонського ордена".

"Заходи повинні мати спрямованість на тему того, що Росія - велика країна, а не на підтримку всяких орденів. Поточний рік оголошений в Ленобласті роком духовної культури. Вдумайтеся тільки! Рік духовної культури, а не рік тевтонського ордена! Тому зараз люди так загострено це все сприймають", - наводить 47news.ru слова Лисова.

Засновник фестивалю, генеральний директор компанії "Балтік-стар" Жан Багдасаров припустив, що Туркін міг написати лист на прохання керівника клубу "Варязький двір" Андрія Ніколаєва, який нібито хоче позбавитися від конкуренції з боку "Лицарського турніру". Миколаїв це припущення спростував.

У 2013 році проведення 12-го "Лицарського турніру" заплановано на 26-28 липня.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.