Структура "Росатому" замовила чавунні бюсти Берії у якості подарунків

Підвідомче "Росатому" держпідприємство "Національний оператор з поводження з радіоактивними відходами" замовило 15 чавунних бюстів Лаврентія Берії, солодкі подарункові набори, чашки та настільні лампи з логотипами підприємства на 1,4 мільйона рублів.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

Згідно з матеріалами із сайту держзакупівель, 17-сантиметрові бюсти очілника НКВД були замовлені у грудні. Вже в січні їх доставили до головного офісу підприємства у "подарункових коробках або оксамитових мішечках".

Минулого року "Росатом" також замовляв встановлення фігури Берії у павільйоні "Атомна енергія" на ВДНГ у Москві. Пам'ятник наркому НКВС хотіли розмістити в експонаті-бункері, з якого велося спостереження за випробуваннями ядерних бомб, оскільки Берія займався "атомним проєктом".

Діти та онуки радянських учених, які брали участь в атомному проекті СРСР, виступили різко проти такого рішення держкорпорації. Вони направили президентові Росії Володимиру Путіну та чиновникам "Росатому" відкритий лист, у якому вимагали не допустити встановлення на виставці фігури особи, пов'язаної зі сталінськими репресіями.

26 дітей і онуків академіків-учасників атомного проекту, що підписали лист, вказували на рішення Верховного суду, який відмовив Берії та його найближчим соратникам у реабілітації на тій підставі, що вони створили в СРСР злочинний механізм масових репресій.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.