Структура "Росатому" замовила чавунні бюсти Берії у якості подарунків

Підвідомче "Росатому" держпідприємство "Національний оператор з поводження з радіоактивними відходами" замовило 15 чавунних бюстів Лаврентія Берії, солодкі подарункові набори, чашки та настільні лампи з логотипами підприємства на 1,4 мільйона рублів.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

Згідно з матеріалами із сайту держзакупівель, 17-сантиметрові бюсти очілника НКВД були замовлені у грудні. Вже в січні їх доставили до головного офісу підприємства у "подарункових коробках або оксамитових мішечках".

Минулого року "Росатом" також замовляв встановлення фігури Берії у павільйоні "Атомна енергія" на ВДНГ у Москві. Пам'ятник наркому НКВС хотіли розмістити в експонаті-бункері, з якого велося спостереження за випробуваннями ядерних бомб, оскільки Берія займався "атомним проєктом".

Діти та онуки радянських учених, які брали участь в атомному проекті СРСР, виступили різко проти такого рішення держкорпорації. Вони направили президентові Росії Володимиру Путіну та чиновникам "Росатому" відкритий лист, у якому вимагали не допустити встановлення на виставці фігури особи, пов'язаної зі сталінськими репресіями.

26 дітей і онуків академіків-учасників атомного проекту, що підписали лист, вказували на рішення Верховного суду, який відмовив Берії та його найближчим соратникам у реабілітації на тій підставі, що вони створили в СРСР злочинний механізм масових репресій.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".