У Симферополі відзначать 95-ту річницю прапора України над ЧФ

В Першій Українській гімназії м. Сімферополя на честь 95-ої річниці підняття українського прапора над Чорноморським флотом відбудеться перегляд документального фільму "Тризуб Нептуна"

Про це повідомляє прес-служба Центру інформації та видавничої справи "Таврія".

Також відбудеться зустріч старшокласників і вчителів з кримським істориком та медіаекспертом, автором статей і книги про події періоду війн і революцій 1917-1920 рр. Андрієм Іванцем.

Час і місце заходу: 29 квітня 2013 року, 14:20, м. Сімферополь, вул. Київська.

Фільм присвячено подіям на Чорноморському флоті 1917-1918 рр. Автор і режисер стрічки Іван Канівець. Текст читає народний артист України Богдан Бенюк. Фільм "Тризуб Нептуна" отримав спеціальну відзнаку п’ятого Львівського міжнародного кінофестивалю "Кіно Лев".

Дивіться також інші матеріали за темою "Флот"

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.