Зірка культового німецького серіалу виявився есесівцем

Німецький актор Хорст Тапперт, який зіграв головну роль в культовому серіалі "Деррік", служив у танковій дивізії СС "Мертва голова".

Про це повідомляє "Ехо Москви" із посиланням на німецький Bild.

Це з'ясувалося після оприлюднення архівів часів Другої світової війни. Тапперт потрапив до механізованої дивізії СС "Мертва голова" в 1942 році (очевидно, під час чергового її переформування у Франції) і встиг взяти участь у битві за Харків, де був поранений.

Німецька піхота в наступі під час боїв за Харків у лютому 1943 року

Актор ніколи не зізнавався в тому, що служив у військах СС. Він помер у 2008 році.

"Деррік" - надзвичайно популярний у Німеччині і за її межами телевізійний кримінальний серіал про інспектора мюнхенської поліції Штефана Дерріка. Загалом з 1974-го по 1998 рік було знято 281 серію.

Фільм показували у ста країнах, в тому числі й Україні. У 1990-х "Деррік" був доволі популярним в СРСР і пост-радянських державах.

 Хорст Тапперт в ролі інспектора Дерріка

Після новини про архівну знахідку телекомпанія ZDF, яка створила "Дерріка", зняла цей серіал з показу в Німеччині.

Дивіться також: "Поляки скандалять з приводу фільмy ZDF про Другу світову"

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.