В Одесі - конференція на тему картографії Чорного моря

В Одесі відбудеться міжнародна наукова конференція на тему: "Картографія Чорного моря: до 500-річчя карт адмірала Пірі-Рейса".

Про це ІП повідомили організатори заходу.

У конференції візьмуть участь грузинські та українські вчені.

Відкривати захід будуть генеральні консули Грузії і Туреччини в Одесі, а також представники громадської організації "Магеллан 500", яка ось вже другий рік поспіль проводить багатоденну вітрильну регату крейсерських яхт за маршрутом Одеса - Синоп - Батумі - Одеса.

За пропозицією турецької сторони, на честь 500-річчя створення карт світу адмірала Пірі-Рейса було прийнято рішення присвятити етап регати Одеса - Синоп саме цій події. Крім того, ЮНЕСКО оголосила 2013 рік - роком карт Пірі-Рєїса.

 Карта Пірі-Рейса. Праворуч - Західна Європа та Африка, ліворуч - Америка із приєднаною до неї Антарктидою

Тематика доповідей Міжнародної наукової конференції охоплює питання історії морських і прибережних територій та об'єктів, їхню ідентифікацію, топоніміку, пов'язані з ними історичні події, історію мореплавання в басейні Чорного моря, а також сучасні проблеми, пов'язані з навігацією та вітровою діяльністю в цьому регіоні.

Карта Пірі-Рейса - карта світу, створена в 1513 році в Константинополі (Османська імперія) турецьким адміралом і картографом Пірі Рейсом (повне ім'я - Хаджі Мухіддін Пірі ібн Хаджі Мехмед). 

Вцілілий уривок карти з високою точністю показує узбережжя Західної Європи та Африки, на карті також правильно відносно Африки і точно зображено узбережжя Південної Америки. Мапа містить різні острови Атлантичного океану.

Багато хто вважає, що карта містить елементи південного континенту, що вважається доказом обізнаності древніх картографів про існування Антарктиди.

Дивіться також інші матеріали за темою "Карти"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.