Спецпроект

Лондонський музей пропонує пограти в шпигунів

У Імперському військовому музеї Лондона пройде виставка, присвячена історії шпигунства.

Про це пише korrespondent.net.

Виставка, яка пройде з 29 липня 2013 до 4 січня 2015 року, присвячена популярній книзі Террі Дірі "Жахливі Історії: Шпигуни".

У рамках експозиції відвідувачам музею розкажуть про таємниці шпигунства часів Другої світової війни. На виставці будуть представлені унікальні військові артефакти.

Крім того, повідомили організатори виставки, відвідувачі різного віку зможуть взяти участь у практичних заняттях, цифрових та інтерактивних розвагах і грі "По сліду". У рамках шпигунської гри кожен учасник отримає власну місію.

У музеї розповіли, що гра, до участі в якій запрошують цілі сім'ї, припускає різні квести. Так учасникам потрібно буде прокладати свій шлях через виставку, стикаючись з такими темами, як Нещадний Опір, Злом коду, Неймовірні гаджети, Нещадний саботаж і Майстерний камуфляж.

По ходу гри учасники дізнаються про методи, що використовуються найхитрішими шпигунами, наприклад, як зробити невидиме чорнило і зламати код.

Виставка Horrible Histories: Spies підійде для відвідувачів різного віку і особливо рекомендується дітям від 5 до 12 років. Програма безкоштовних заходів працюватиме у дні шкільних літніх канікул та свят.

Зазначимо, що 4 липня в Кенсингтонському палаці відкриється виставка кращих нарядів королеви Єлизавети II, її молодшої сестри принцеси Маргарет Роуз, а також покійної принцеси Діани.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.